Czy warto korzystać z serwerów VPS?

Posiadając stronę www, sklep internetowy czy inny biznes w sieci niezawodność jest kluczowa. Odpowiednia szybkość i płynność działania mogą bezpośrednio przekładać się na dochody firmy. Rozwiązaniem, które może w tym pomóc są serwery VPS.

Jakie możliwości oferują serwery VPS?

VPS to serwer wirtualny z którego zasobów korzystają zewnętrzni użytkownicy. Charakteryzuje go duża wydajność i szybkość działania. Podobnie, jak w przypadku hostingu zasoby są dzielone pomiędzy użytkowników. Jednak VPS posiada lepsze parametry i większą przestrzeń dyskową do podziału, co przekłada się na lepszą jakość działania. Podstawowe współdzielone zasoby to:

  • procesor,
  • pamięć RAM,
  • przestrzeń na dysku.

Użytkownik zyskuje dedykowany adres IP i transfer bez limitu, a także instalator systemów Linux, konsolę SSH do obsługi plików oraz dostęp do baz danych MySQL i PostgreSQL. Do zarządzania przeznaczony jest wygodny panel klienta. Administrować możesz samodzielnie (dostęp root) lub zdać się na administratora (dostęp managed).

Bezpieczeństwo na serwerach VPS

Serwery VPS są zabezpieczone w taki sposób, aby niepowołane osoby nie mogły korzystać z Twoich plików, danych czy zasobów. Ich ochronę przed ewentualnymi awariami gwarantują kopie zapasowe, które są wykonywane codziennie i dodatkowo raz w tygodniu. Umożliwia to również bezproblemowe cofnięcie się do poprzednich wersji pliku.

Dyski SSD z pamięcią flash, jakie stosujemy w domeny.pl nie posiadają ruchomych części, co chroni je oraz zapisane na nich pliki przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Gdzie sprawdzają się serwery VPS?

VPS to doskonałe rozwiązanie dla biznesu sieciowego. Dzięki nim masz pełną kontrolę nad stroną www, otrzymujesz też możliwość obsługi skrzynek e-mailowych. Ta opcja gwarantuje też odpowiednią wydajność dla mniejszych sklepów internetowych i innej działalności e-commerce.

Parametry serwerów VPS

Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera VPS? Ponieważ zasoby są współdzielone warto wybrać taki serwer, który zapewni Ci właściwe parametry do realizacji projektów czy funkcjonowania działalności sieciowej. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

  • system operacyjny,
  • pojemność dysku,
  • liczbę dostępnych adresów IP,
  • ilość pamięci RAM,
  • ilość rdzeni i typ procesora.

Istotna jest także konfiguracja baz danych, dedykowany adres kontaktowy oraz zabezpieczenia, w tym certyfikat SSL. Co równie istotne, serwery VPS w domeny.pl mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Gwarantujemy dbałość o łącza, częste aktualizacje i profesjonalną obsługę. Skorzystaj z naszej oferty!