Jak wygląda stan prawny kasyn online we Francji?

Ogólnie wiadomym faktem jest iż istnieje konflikt między unijnymi przepisami i wolnym rynkiem, a sprzeciwem przeciwko kasynom online w różnych państwach Unii Europejskiej. Doskonałym przykładem sprzeciwu jest właśnie Francja która po dziś dzień nie ugięła się pod presją Komisji Europejskiej i nie podjęła ostatecznych decyzji w sprawie hazardu internetowego. W związku z takimi działaniami rządu francuskiego wszystkie kasyna online, które pobierają za grę pieniądze są na dzień dzisiejszy nielegalne w tym kraju. W całym kraju istnieją tylko dwie formy legalnego hazardu. Jest to loteria narodowa Francaise Des Jeux oraz wyścigi konne.

W związku z presją jaką Komisja Europejska wywierała na rządzie Francji podjęli oni pewne działania które mają przyspieszyć proces ustosunkowania prawa do kasyn online na terenie ich kraju. Jak podaje biuro premiera, są oni w trakcie analizowanie raportów dotyczących hazardu internetowego. Wydaje się jednak, że ów raport mówi iż legalizacja tej formy hazardu nie przyniesie żadnych korzyści dla ochrony obywateli przed uzależnieniem od hazardu i zapobieganiem przeciwko nadużyciom finansowym, wręcz przeciwnie – na pewno pogorszyłyby sytuację. Raport podaje, że powstanie takich miejsc w internecie może nawet ułatwić pranie brudnych pieniędzy przestępcom, co może poważnie odbić się na budżecie Państwa.

A zatem przyszłość internetowego hazardu we Francji stoi pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście kasyna internetowe oferujące gry hazardowe w Polsce są legalne, a społeczeństwo polskie może do woli cieszyć się rozrywka online, jaką jest hazard internetowy. Dzięki temu bowiem możemy odpocząć po uciążliwym dniu, właśnie grając w jedną z najpopularniejszych gier hazardowych, jak poker, ruletka czy blackjack.

Źródło: top10kasyn.pl