Multitasking ze smartfonem do pracy Samsung Galaxy Z Fold4

Multitasking to dla wielu z nas bardzo ważna umiejętność, która pomaga nam w różnych sferach życia – zarówno tych prywatnych, jak i zawodowych. Szczególnie w pracy stawiamy na wielozadaniowość, by w ten sposób wykazywać się dużą efektywnością i móc realizować założone cele. Nic zatem dziwnego, że użytkownicy poszukujący smartfona do pracy szczególnie zwracają uwagę właśnie na te funkcje, które mogą im pozwolić na wykonywanie kilku zadań jednocześnie, i to w komfortowych warunkach. Sprawdźmy zatem, jak pod tym kątem wypada telefon Samsung Galaxy Z Fold4.

Design i wyświetlacz smartfona Samsung Galaxy Z Fold4

Zanim przejdziemy do tego, czy Samsung Galaxy Z Fold4 to rzeczywiście odpowiedni smartfon do pracy, który może nam pomóc w ramach multitaskingu, zerknijmy najpierw na to, co widać na pierwszy rzut oka. Złożony na pozór przypomina standardowy telefon, choć w rzeczywistości można powiedzieć, że to niemalże dwa urządzenia w jednym. Po złożeniu nie zajmuje więcej miejsca niż klasyczny smartfon, co stało się za sprawą zminimalizowania ramek i wykorzystania do jego produkcji lekkich materiałów. Swobodnie możemy zatem korzystać z niego jedną ręką i będzie to jak najbardziej dla nas komfortowe.

Po rozłożeniu natomiast naszym oczom ukazuje się naprawdę spora przestrzeń robocza, bo wynosząca aż 7,6 cala. To wynik imponujący, praktycznie dorównujący mniejszym tabletom. W dodatku jest to wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X, wobec czego nie musimy się obawiać, czy prezentowane kolory będą dobrze odwzorowane i czy obraz będzie pełen tak ważnych dla nas szczegółów.

Work-life balance, czyli Samsung Galaxy Z Fold4

Przejdźmy jednak do kwestii technicznych, bo to te są najistotniejsze, gdy szukamy smartfona do pracy. Wspomniany już ogromny ekran daje nam możliwość jego podzielenia w taki sposób, że bezproblemowo możemy korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie. Tym samym Samsung Galaxy Z Fold4 może w tym samym czasie obsługiwać np. wideorozmowę, a na drugiej połowie ekranu wyświetlać aplikację do tworzenia notatek. A jeżeli już o notatkach mowa – do tego smartfona można dokupić rysik S Pen, który pozwala na odręczne notowanie. Później pismo zostanie zamienione na tekst elektroniczny.

Na uwagę zasługuje też tzw. funkcja Flexcam. Co to takiego? Za sprawą Flexcam możesz złożyć smartfona tylko częściowo, np. pod kątem 90 stopni, i ustawić go na płaskiej, stabilnej powierzchni. Jeżeli więc w trakcie wideokonferencji lub uczestniczenia w webinarze potrzebujesz mieć wolne ręce, nie ma z tym najmniejszego problemu.

Oprócz tego możemy dodawać poszczególne aplikacje do paska zadań, a także pogrupować nawet trzy z nich w ramach App Pair. Pozwala to później na uruchomienie ich wszystkich za pomocą jednego kliknięcia. Jeżeli dodamy do tego częstotliwość odświeżania wynoszącą do 120 Hz, to łatwo dojdziemy do wniosku, że korzystanie z Galaxy Z Fold4 w ramach pracy może stać się wręcz przyjemnością.

Innymi słowy: Samsung Galaxy Z Fold4 powstał w oparciu o ideę multitaskingu. Czy rzeczywiście ją realizuje? Być może warto się przekonać.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska